Scholen kiezen per schooljaar een eindtoets. Ze kunnen kiezen uit vijf goedgekeurde eindtoetsen: de Centrale Eindtoets, ROUTE 8, de IEP Eindtoets, de Dia-eindtoets of de AMN Eindtoets">Toelichting
De Dolfijn heeft 2 locaties. Het kan dus weleens gebeuren dat de groep 8 op de ene locatie lager scoort dan de andere locatie, doordat er bijvoorbeeld net kinderen in de groep zitten die extra ondersteuning nodig hebben. Vorig jaar scoorde deze locatie veel hoger dan de andere locatie en dit jaar was dit net omgekeerd.
De totale Dolfijn scoorde 195,0 en dit is weer boven de ondergrens van de inspectie.
De Inspectie van het Onderwijs controleert of het onderwijs op scholen van voldoende niveau is. Ze kijkt hiervoor onder meer naar de resultaten van leerlingen op de eindtoets. Het beoordelen van de resultaten werd tot en met 1 augustus 2020 gedaan op basis van de gemiddelde score van leerlingen. Dit is veranderd: vanaf 1 augustus 2020 kijkt de inspectie naar referentieniveaus.
De gemiddelde score van de school wordt vergeleken met de ondergrens van de inspectie. Toelichting
Let op: vanwege het coronavirus is er in schooljaar 2019-2020 geen eindtoets afgenomen. De referentieniveaus zijn daarom pas zichtbaar in 2020-2021.
De tussenresultaten worden geregistreerd in Snappet, Parnassys (methode en niet-methodegebonden toetsen van CITO) en Leerlijnen van Parnassys (voor de groepen 1 en 2). Parnassys is vanaf groep 3 gekoppeld aan Leeruniek. Wij analyseren deze tussen-opbrengsten voortdurend. Wij passen ons onderwijs aan op de onderwijsbehoefte van de individuele kinderen. Vanwege de effectiviteit en werkbaarheid clusteren wij kinderen met dezelfde onderwijsbehoeften en niveaus. Dit wordt nauwkeurig omschreven in Leeruniek. Leeruniek is instrument dat wordt gebruikt om alle geanalyseerde data om te zetten naar handelen van de docenten. Er wordt gekeken naar het leerrendement van iedere leerling en dit wordt afgezet tegen het landelijk gemiddelde. De eindtoets basisonderwijs laat zien of het rendement van kinderen en leerkrachten voldoende is geweest.
Het inspectieonderzoek in december 2020 was gericht op kwaliteitszorg en kwaliteitscultuur. Op deze 2 meest belangrijke en zware onderdelen van het toezicht scoorden wij 2 maal een "GOED". Dit geeft aan dat wij alle kinderen kinderen optimaal in beeld hebben en elk kind die individuele ondersteuning bieden dat het nodig heeft. Hierdoor halen wij het optimale uit de kinderen tijdens hun schoolloopbaan. IETS OM TROTS OP TE ZIJN.
In groep 8 krijgt elke leerling een persoonlijk advies voor het voortgezet onderwijs. Het advies is voor het onderwijssoort dat past bij het niveau van de leerling. Leerprestaties, aanleg en ontwikkeling op de basisschool spelen hierbij een rol. Heeft de leerling een hogere eindtoetsuitslag dan het gegeven schooladvies? Dan kijkt de school hier opnieuw naar. Een eventueel nieuw advies mag wel hoger zijn, maar niet lager.