Bron: <b>DUO</b><br />Vergelijkbare instellingen: <b>alle instellingen in het basisonderwijs met een vergelijkbare schoolweging en leerlingenaantal</b><br /> <a href="https://encyclopedie.vensters.nl/indicator_po/3418f8d2-188d-490e-88d6-436f8aba8b8a" class="button button-link" target="_blank"><i class="fas fa-external-link-square-alt"></i> Achtergrondinformatie</a>">Bron
De lessen in de ochtend tussen 8.30 uur - 12.00 uur betreffen zoveel mogelijk de cognitieve vakken (rekenen, taal, spelling, begrijpend lezen). In de middaguren van 12.30 uur - 14.00 uur bieden wij "Wereldtijd", waar zoveel mogelijk de zaakvakken (aardrijkskunde, geschiedenis, sociale emotionele ontwikkeling, techniek, ICT, muziek, creatief, projecten) aan bod zullen komen. Tevens kan er groepsdoorbroken aanbod plaatsvinden.
De school verzorgt de lessen bewegingsonderwijs door middel van vakleerkracht die daartoe bevoegd is. De groepen 3 t/m 8 tweemaal per week en de groep 1/2 één maal per week. De andere gymnastiek- en bewegingslessen in de kleuterbouw worden door de eigen leerkracht gegeven. Tevens krijgen de leerlingen de mogelijkheid om vanuit school mee te doen aan de georganiseerde sporttoernooien in Wormer.
Muzieklessen worden, naast de lessen van onze eigen vakdocent muziek, ook door de leerkrachten zelf verzorgt en door docenten van de muziekschool Waterland. De instrumentale lessen in groep 5 worden door de muziekschool aangeboden.
Het schooljaar 2020-2021 zal mede in het teken staan van Wetenschap en Techniek, meer- en hoogbegaafdheid en de Kanjertraining.
De kleutergroepen gymmen 1 keer per week bij de vakleerkracht gymnastiek in de grote gymzaal en hebben daarnaast nog minimaal 1 keer per week gymles van hun eigen leerkracht.
Agora Support Passend Onderwijs (ASPO)
ASPO is een uniek organisatie onderdeel binnen Agora en staat volledig ten dienste van de scholen. Scholen kunnen vanuit hun ondersteuningsteam signaleren dat er hulp nodig is voor een leerling. Bij ASPO kunnen ze terecht met vragen over leerlingen waarbij extraondersteuning/onderwijsbehoefte bestaat. De ondersteuning wordt gegeven door ASPO in de vorm van een onderwijsarrangement. Dit kan bijvoorbeeld gaan over gedrag, leerontwikkeling, motoriek en langdurig zieken. In ASPO zit personeel dat voor kortere of langere tijd kan worden ingezet in scholen. Deze specialisten onderwijsarrangementen kent een onderverdeling in:
- de onderwijs consulenten en begeleiders;
- de logopedisten;
- de psycholoog en de orthopedagogen;
- de schoolmaatschappelijk werkers.In het School Ondersteunings Profiel (SOP) staat beschreven op welke manier WormerWieken haar ondersteuning ingericht heeft. In de bijlage of op de website www.wormerwieken.nl vindt u het SOP.