Bron: <b>DUO</b><br />Vergelijkbare instellingen: <b>alle instellingen in het basisonderwijs met een vergelijkbaar leerlingenaantal</b><br /> <a href="https://achtergrondinformatie.vensters.nl/p/VenstersPO/6192449487635168" class="button button-link" target="_blank"><i class="fas fa-external-link-square-alt"></i> Achtergrondinformatie</a>">Bron
Expressievakken
We vinden het belangrijk dat kinderen zich op verschillende manieren kunnen uiten. Activiteiten als zingen, tekenen, knutselen en toneelspelen kunnen een enorme verrijking zijn voor hun persoonlijke ontwikkeling.
Alle kinderen uit de groepen 4 en 5 krijgen wekelijks muziekles van een ICO docent. Deze lessen worden bekostigd door de Oudervereniging. Daarnaast krijgen alle leerlingen muziekonderwijs van hun eigen leerkracht waarbij o.a. gebruik wordt gemaakt van de methode 1-2-3 Zing.
De school maakt structureel gebruik van het aanbod van het ‘Kunstmenu’ en van de ‘Culturele mobiliteit’. Dit wordt door de Stichting Kunst en Cultuur Drenthe in samenwerking met het ICO samengesteld voor de scholen in Drenthe. Het kunstmenu bestaat uit lessen en voorstellingen die worden verzorgd door kunstenaars en docenten. Ieder schooljaar wordt een andere kunstdiscipline behandeld zodat alle leerlingen in aanraking komen met dans, drama, audiovisueel, beeldende kunst, literatuur en muziek.
Bewegingsonderwijs
De kleuters hebben iedere dag bewegingsonderwijs. Dit vindt plaats tijdens het buitenspel en/of de kleutergymnastiek in het gymlokaal. De groepen 3 t/m 8 hebben tweemaal per week gymnastiekles van vakleerkracht Jolanda de Vries. Groep 2 doet eenmaal per week mee met de gymles van groep 3.