<b>Boven advies:</b> de leerlingen zitten in leerjaar 3 hoger dan het niveau dat de basisschool als advies gaf in groep 8.<br /> <b>Op advies:</b> de leerlingen zitten in leerjaar 3 op het niveau dat de basisschool als advies gaf in groep 8.<br /> <b>Onder advies:</b> de leerlingen zitten in leerjaar 3 lager dan het niveau dat de basisschool als advies gaf in groep 8.">Schooladvies en plaatsing
Opmerkelijk veel leerlingen slagen er op Mariënburg in na een paar jaar op een hoger onderwijsniveau te komen dan het oorspronkelijke advies van de basisschool. Mariënburg heeft dan ook een breed aanbod, gericht op extra ondersteuning en uitdaging. Wie zich goed inzet, kan daar dus flink van profiteren.
Zittenblijven in de onderbouw komt op Mariënburg eigenlijk vrijwel niet voor. Maar ook in de bovenbouw slaagt ruim 80 % van de leerlingen erin in één keer de examenklas te bereiken. Met gerichte studie-ondersteuning en maatwerk voor iedereen doen we daar ook erg ons best voor.
Niet alleen de doorstroom in de lagere leerjaren verloopt voor de meeste leerlingen op Mariënburg soepel, ook hebben we altijd meer dan 80 % geslaagde leerlingen. We zijn er trots op dat leerlingen die meer dan één profiel volgen, zelfs nog beter presteren dan de gemiddelde leerling op onze school.
De cijfers die leerlingen op Mariënburg in het examenjaar halen, liggen altijd boven de norm die de inspectie hiervoor hanteert. Sommige vakken, zoals natuurkunde op havo en filosofie op atheneum, scoren al jaren hoger dan het landelijk gemiddelde. Examen doen op Mariënburg legt dan ook een goede basis voor je vervolgstudie!
Alle scholen worden gecontroleerd door de Inspectie van het Onderwijs. Het doel van deze controle is om ervoor te zorgen dat de kwaliteit van onderwijs goed is, goed blijft, of verbetert. In het rapport lees je wat de inspectie bij de laatste controle heeft gezien.