<b>Boven advies:</b> de leerlingen zitten in leerjaar 3 hoger dan het niveau dat de basisschool als advies gaf in groep 8.<br /> <b>Op advies:</b> de leerlingen zitten in leerjaar 3 op het niveau dat de basisschool als advies gaf in groep 8.<br /> <b>Onder advies:</b> de leerlingen zitten in leerjaar 3 lager dan het niveau dat de basisschool als advies gaf in groep 8.">Schooladvies en plaatsing
Samen voor jou!
Samen ontdekken de leerlingen ontdekken met hun ouders, schoolgenoten en de medewerkers de route naar hun eigen succes. Melanchthon Wilgenplaslaan biedt alle niveau’s van het VMBO:
- Basisberoepsgerichte leerweg (BBL)
- Kaderberoepsgerichte leerweg (KBL)
- Gemengde leerweg (GL)
- Theoretische leerweg (TL)
Leerlingen die een vmbo-basis mét LWOO hebben gekregen van de basisschool komen de eerste twee jaar in een kleine klas. Voor GL/TL leerlingen die examen doen in een extra vak kunnen we het diploma omzetten naar een TL/MAVO diploma!”
Wij hebben op Melanchthon Wilgenplaslaan een aannamebeleid dat wij volgen met betrekking tot schooladvies en plaatsing.
Het grotendeel van onze leerlingen behalen een diploma op het niveau dat ook in het advies van de basisschool wordt aangegeven. Jaarlijks wordt er kritisch gekeken naar het niveau van de leerlingen. De leerweg, KBL, BBL of GL wordt daar waar nodig in het belang van de leerling aangepast.
Met ondermeer het verzorgen van extra steunlessen Taal en Rekenen en Flexuren voor de AVO-vakken presteren leerlingen op het niveau dat het best bij hen past. Natuurlijk zijn er mogelijkheden om binnen school naar een hoger niveau door te stromen. Je kunt zelfs per vak examen doen op een hoger niveau. Melanchthon Wilgenplaslaan gebruikt het "Instroom-Doorstroom-Uitstroom"-document als basis voor het overgaan en zitten blijven. Dit document is op onze website: Bevorderingsnormen leerjaar 1 t/m 4
Hier zie je hoeveel leerlingen centraal examen hebben gedaan en hoeveel procent daarvan het diploma heeft behaald. De school kan je vertellen wat ze van de resultaten vindt.
Hier zie je het gemiddelde examencijfer van de leerlingen die hebben deelgenomen aan het centraal examen. Voor vmbo-scholen zie je het gemiddelde van twee examens: het centraal examen en het centraal schriftelijk en praktisch examen. De school kan je vertellen wat ze van de resultaten vindt.
Let op: vanwege het coronavirus zijn er in schooljaar 2019-2020 geen centrale examens afgenomen. De examencijfers van dit schooljaar ontbreken daarom in de trendgrafiek.
Alle scholen worden gecontroleerd door de Inspectie van het Onderwijs. Het doel van deze controle is om ervoor te zorgen dat de kwaliteit van onderwijs goed is, goed blijft, of verbetert. In het rapport lees je wat de inspectie bij de laatste controle heeft gezien.