Scholen kiezen per schooljaar een eindtoets. Ze kunnen kiezen uit vijf goedgekeurde eindtoetsen: de Centrale Eindtoets, ROUTE 8, de IEP Eindtoets, de Dia-eindtoets of de AMN Eindtoets">Resultaten eindtoets
In principe doen alle leerlingen mee met de Cito eindtoets. We hanteren hiervoor de rekenregels van de inspectie.
Let op: Voor de beoordeling van schooljaren 2021/2022 en 2022/2023 hanteert de inspectie naast de ongewijzigde signaleringswaarden zogenaamde correctiewaarden bij de beoordeling van de leerresultaten. Meer informatie is te vinden op de website van de inspectie.
Het fundamenteel niveau is het niveau voor taal en rekenen dat zoveel mogelijk leerlingen aan het einde van de basisschool zou moeten beheersen. Dit wordt gemeten in groep acht met de eindtoets. De inspectie stelt dat minimaal 85% van alle leerlingen het basisniveau moet behalen. Deze 85% is de signaleringswaarde voor het fundamenteel niveau en dit is voor alle basisscholen in Nederland gelijk.
Het streefniveau is een hoger niveau dan het fundamenteel niveau. Het doel is dat zoveel mogelijk leerlingen eind groep acht het streefniveau bereiken. Op basis van de leerlingpopulatie op school wordt door de inspectie voor elke basisschool in Nederland apart bepaald hoeveel procent van de leerlingen het streefniveau moet halen. Dat percentage is de signaleringswaarde voor het streefniveau van de school.
In ons jaarplan liggen de tussendoelen vast. Na de cito M-toetsen analyseren we de resultaten. We kijken dan of we de gestelde doelen hebben behaald en zo niet wat de oorzaak kan zijn. Hetzelfde doen we na de E-toetsen. Deze worden weer in het jaarplan beschreven, ook de evt. acties of bijstellingen.
Wij ondersteunen de leerlingen door de doelen voor het schooljaar duidelijk zichtbaar te maken en kinderen daarin mee te nemen. Tijdens het ouder/kindgesprek worden de doelen en resultaten besproken.
Schooladviezen worden jaarlijks besproken en geëvalueerd met het voortgezet onderwijs. We proberen als school een zo passend mogelijk advies te geven gebaseerd op observaties van de leerkrachten, resultaten op o.a. toetsen en werkhouding van de kinderen
Toelichting waardering inspectie:
In de regel bezoekt de inspectie de school 1 x per 4 jaar.Wanneer de inspectie tevreden is ontvangt de school een basisarrangement. Dit arrangement geldt steeds voor één jaar en betekent dat de inspectie zich geen zorgen maakt over de onderwijskwaliteit op de school. Jaarlijks voert de inspectie ook het gesprek met het bestuur om te bepalen of het basisarrangement nog geldig is. Onze school heeft ook dit schooljaar weer een basisarrangement van de inspectie ontvangen.