Hoe melden ouders hun kind ziek of afwezig?
Over schoolverzuim
Scholen zijn verplicht ongeoorloofd schoolverzuim te melden bij de leerplichtambtenaar. Soms kan het zijn dat een leerling niet naar school kan gaan en er sprake is van geoorloofd schoolverzuim. Op de website van de Rijksoverheid (www.rijksoverheid.nl) staat uitgelegd hoe en wanneer er sprake is van geoorloofd verzuim.
Voorwaarden voor geoorloofd schoolverzuim
- bij ziekte moet de directeur dit op tijd horen;
- bij een verplichting vanuit een geloofsovertuiging moet de ouder/voogd de directeur van tevoren informeren;
- voor afwezigheid wegens een huwelijk of uitvaart moet de directeur vooraf toestemming geven.
Is het niet mogelijk op vakantie te gaan tijdens de schoolvakanties? Dan kunt u bij de schoolleiding toestemming vragen voor schoolverlof buiten de schoolvakanties.
Hoe melden ouders hun kind ziek?
Ziekmelding
Ouders melden bij voorkeur via Klasbord hun kind ziek. Lukt dat niet, kan dit via het telefoonnummer van school, 010-4180049.
Tussen 8.45u. en 9.00u. wordt geïnventariseerd welke kinderen zonder afmelding niet in de groep zitten. Deze afmeldingen staan in de absentenlijst, die ingevuld wordt door degene die de ziekmeldingen opneemt voor 8.45u.
Van kinderen uit groep 1 en 2 wordt verondersteld, dat zij gebracht worden en in de klas afgeleverd worden. Deze kinderen worden bij absentie niet na gebeld. Bij kinderen van groep 3 en hoger, die wellicht zelfstandig naar school komen, wordt door degene die heeft gecontroleerd, contact gezocht met de ouders om te verifiëren of kinderen inderdaad ziek zijn. Zo kan een ongeluk op weg naar school uitgesloten kan worden.
Hoe vragen ouders verlof aan voor hun kind?
Verlofaanvraag
De directeur van een school heeft de mogelijkheid om leerlingen toestemming te geven in bijzondere omstandigheden de lessen voor ten hoogste 10 dagen per schooljaar te verzuimen. Onder bijzondere omstandigheden worden o.a. verstaan: het bezoek aan een arts of ziekenhuis, festiviteiten of rouwplechtigheden binnen de familie. Het gaat dus in principe niet om extra vakantiedagen. De directeur mag dat echter alleen doen bij de wettelijk voorgeschreven uitzonderingen, die op het aanvraagformulier staan beschreven.
De leerplichtambtenaar houdt toezicht op deze regel en spreekt de directie aan op het niet naleven ervan. Verzoeken die in de loop van het jaar de bedoelde 10 dagen overschrijden, moeten door de ouders direct aan deze leerplichtambtenaar gericht worden met een afschrift van dit verzoek aan de directeur van de school. Verzoeken, die beneden deze 10 dagen blijven, dienen schriftelijk door de ouders te worden gedaan aan de directeur ruim voor de gevraagde datum en met redenen omkleed (minimaal 6 weken voor de aangevraagde datum). Wij willen er overigens op wijzen dat verzuim van lessen nadelig is voor kinderen en de continuïteit van de lessen in de klas verstoort.