Klachtenregeling
Schoolwerk is bij uitstek mensenwerk. Dat betekent ook zeker dat er onduidelijkheden, misverstanden, verschillen van mening of zelfs klachten zullen ontstaan. In het algemeen geldt dat het verstandig is om zo snel mogelijk contact op te nemen met de betrokkene om beider bevindingen uit te wisselen. In onze school willen we voorkomen, dat we óver mensen en niet mét mensen praten. Aarzel niet om bij twijfel of onvrede contact op te nemen met een lid van de schoolleiding. Na de leerkracht is de schoolcoördinator over het algemeen de meest aangewezen persoon. Natuurlijk zullen zij doorgaans ook zo snel mogelijk contact opnemen met betrokkene. We beschouwen een klacht zeker niet negatief. Vaak is een klacht ook een gratis advies om iets net een slag anders en beter te doen. Een lerende organisatie kan van klachten beter worden. Uiteraard kunt u ook schriftelijk een klacht indienen bij het bestuur van de school.
Wanneer dit alles niet tot een gewenst resultaat leidt, geldt de volgende klachtenregeling:
Het kan soms voorkomen dat ouders een klacht hebben over het gedrag of een beslissing, dan wel het nalaten van gedrag of het niet nemen van een beslissing door een leerkracht, de directie, het bestuur of andere bij de school betrokken personen. Voor die gevallen heeft de school een klachtenregeling. Die klachtenregeling kunt u vinden op de website van de Stichting Conexus (www conexus.nu) onder het kopje ‘ouders’.
Meer informatie is te vinden op de website: www.onderwijsinspectie.nl/onderwerpen/klachten
Het uitgangspunt bij een klacht is dat deze zal moeten worden opgelost binnen de school zelf. Als ouders een klacht hebben over het gedrag van een bepaalde persoon binnen de school, dan kan die klacht het beste besproken worden met de persoon om wie het gaat. Als dat niet tot een oplossing leidt, kan de klacht worden voorgelegd aan de directie.
Als ouders van mening zijn dat de klacht op de school niet naar behoren wordt opgelost, dan kunnen zij zich richten tot de intern contactpersoon (ICP) van de Lindenhoeve. Op de Lindenhoeve is dat Karin Knevel. Zij zal de klacht met de ouders bespreken en altijd eerst proberen alsnog intern tot een oplossing te komen. Daarbij kan de ICP'er als bemiddelaar optreden. Ook kan de ICP"er bijvoorbeeld voorstellen om een externe bemiddelaar aan te wijzen.
Pas indien ook de bemiddelingspoging niet tot een oplossing leidt, kunnen ouders een schriftelijke klacht indienen bij het bestuur van Conexus. Daarna hebben Ouders ook de mogelijkheid om rechtstreeks een klacht in te dienen bij de klachtencommissie waarbij de school is aangesloten: de Landelijke Klachtencommissie Onderwijs
De klachtencommissie zal altijd in haar oordeel betrekken of voldoende ondernomen is om tot een oplossing van de klacht binnen de school te komen. De klachtencommissie zal uiteindelijk een uitspraak doen over de gegrondheid van de klacht en de school soms ook een advies geven over eventueel te nemen maatregelen.
De klachtenregeling kunt u vinden op www.conexus.nu/ouders
Intern contactpersoon De Lindenhoeve:
Karin Knevel
Karin.knevel@conexus.nu
024-3734509
De vertrouwenspersoon Conexus is:
Pieter Jan Landsheer
NIM Maatschappelijk werk
Postbus 6841
6503 GH Nijmegen
024-3232751
Gedragscode Ter voorkoming van (seksuele) intimidatie en machtsmisbruik is in overleg met het bestuur van de Stichting Conexus een gedragscode opgesteld die in de documentenmap (op iedere school aanwezig) ingezien kan worden en waarin een aantal regels staan waar iedereen die bij de school betrokken is zich aan dient te houden.