Bron: <b>DUO</b><br />Vergelijkbare instellingen: <b>alle instellingen in het basisonderwijs met een vergelijkbare schoolweging en leerlingenaantal</b><br /> <a href="https://encyclopedie.vensters.nl/indicator_po/3418f8d2-188d-490e-88d6-436f8aba8b8a" class="button button-link" target="_blank"><i class="fas fa-external-link-square-alt"></i> Achtergrondinformatie</a>">Bron
Op 't Carillon zijn de groepen 1 en 2 gecombineerd. De groepen 3 t/m 8 zijn enkelvoudige groepen. Hiervan hebben wij per leerjaar 2 parallelgroepen.
Voor de groepen 1 t/m 8 werken wij met een vakleerkracht beeldende vorming en drama. De groepen 1 t/m 8 krijgen gymles van een vakleerkracht bewegingsonderwijs.
In groep 1 en 2 zetten de kinderen hun eerste stappen in het basisonderwijs. Kinderen moeten zich in eerste instantie veilig voelen op school. Daarom ligt de nadruk op hun sociaal emotionele ontwikkeling, zodat zij geleidelijk wennen aan het functioneren in een groep. De leerkracht heeft hierbij een begeleidende en stimulerende rol.
Spel is het begin van leren. Peuters en kleuters leren door het spelen. Spelend leren is belangrijk voor de totale ontwikkeling van het jonge kind. Evenals hun motorische ontwikkeling. Hiervoor worden activiteiten in de speelzaal en op de speelplaats aangeboden.
Wij willen dat kinderen in één lijn door kunnen leren van de (peuter)opvang tot aan groep 8. KMN Kind & Co verzorgt bij ons een programma voor peuters: de voorschoolse educatie. Hierna komt een programma voor kinderen die bijna naar school gaan, de vroegschoolse educatie. Wij verzorgen dit programma zodat kleuters spelenderwijs achterstanden kunnen inhalen voordat ze aan groep 3 beginnen. KMN Kind & Co biedt ook opvang voor jongere kinderen (0 tot 4 jaar) en op peuterspeelzalen (voor kinderen vanaf 2 jaar en 3 maanden). Ons doel is dat school en opvang samen één kindcentrum vormen. Dan kunnen we op elkaar aansluiten en elkaar sterker maken.