€22,50
Wat wordt met dat geld gedaan?
- Kerst
- Sinterklaas
- Alle andere schoolactiviteiten waarbij de OR een ondersteunende rol heeft.
Zijn er overige vrijwillige schoolkosten?
Ja
Wat wordt daarmee betaald?
Voor de Schoolreisjes en Kamp groep 8 wordt een aanvullende bijdrage gevraagd (zie toelichting hieronder).
Extra informatie over ouderbijdrage
Er zijn twee verschillende jaarlijkse bijdragen die van de ouders gevraagd worden:
De Vrijwillige Ouderbijdrage
Dit bedrag wordt jaarlijks vastgesteld en via WIZ-collect geïnd door de Ouderraad. Hiervan worden activiteiten bekostigd die door de Ouderraad ten behoeven van de leerlingen worden georganiseerd, zoals Sinterklaas, Kerst en Pasen. Het bedrag is voor dit jaar vastgesteld op 22,50 Euro. Zoals de naam aangeeft is de bijdrage vrijwillig. Er wordt echter verwacht dat de ouders hieraan bijdragen, om de activiteiten schoolbreed mogelijk te maken en de bijdrage per leerling redelijk te houden. Mochten er ouders zijn die dit niet kunnen betalen, dan kunnen ze een beroep doen op Stichting Leergeld van Doesburg.
Schoolreisje
Het jaarlijkse schoolreisje voor de groepen 1 t/m 6 wordt vanuit school georganiseerd, in samenspraak met de Ouderraad. In de commissie zit in het algemeen een OR-lid, naast teamleden die dit als taak hebben. De kosten worden gemiddeld zodat er voor iedere groep hetzelfde bedrag wordt berekend. De werkelijke kosten per groep kunnen verschillen, dit heeft te maken met de wisseling in entreeprijzen, de afstand tot de bestemming en de inzet van bussen of auto’s. Om een werkbare situatie te houden hebben we besloten om een gemiddelde prijs te hanteren. Zo kan het zijn dat de ene groep een iets lagere prijs betaald dan een andere, maar over de jaren heen betaalt iedereen gemiddeld dezelfde prijs (prijsstijgingen en inflatie daargelaten). Het innen van de bijdrage van het schoolreisje gebeurt dit jaar via de groepsleerkracht. Dit is gedaan om een betere controle te houden op wie er betaald heeft. Ook om verwarring te voorkomen met de vrijwillige ouderbijdrage, die via WIZ-collect gaat. De Ouderraad draagt ook een bedrag per leerling bij aan het schoolreisje. Dit varieert per jaar, maar ligt i.h.a. tussen de 2 en 3 Euro.
Groep 7 gaat naar Amsterdam en groep 8 gaat met kamp. De kosten voor groep 8 zijn aanzienlijk hoger en de ouders betalen dan ook een hogere bijdrage. Ook hier geldt dat de bijdrage aan het schoolreisje vrijwillig is.
Echter: de Leerplicht merkt in dit kader het volgende op: “De school of de ouderraad mag leerlingen uitsluiten van activiteiten als hun ouders de ouderbijdrage niet betalen. ...De school zal aan de andere kant wel haar best doen om leerlingen niet de dupe te laten worden van het feit dat hun ouders de bijdrage niet betalen. ...De school moet kinderen die niet meegaan een alternatief programma aanbieden. Realiseert u zich wel dat het voor uw kind wel plezierig is mee te gaan met het schoolreisje of het schoolkamp met zijn klasgenoten. Voor kinderen zijn dit vaak de hoogtepunten van het jaar.”