<a href="https://achtergrondinformatie.vensters.nl/p/VenstersPO/6192449487635168" class="button button-link" target="_blank"><i class="fas fa-external-link-square-alt"></i> Achtergrondinformatie</a>">Bron
Het onderwijs kan op verschillende manieren georganiseerd worden. De school kiest zelf hoe leerlingen worden gegroepeerd en wat de invulling is van de beschikbare onderwijstijd. Soms zijn er op de school extra middelen die helpen bij het organiseren van het onderwijs.
Leerjaar een en twee krijgen 1 uur per week extra onderwijs in het kader van het vijf-gelijke-dagen model.
De kleuters hebben tweemaal per week een les bewegingsonderwijs in het speellokaal.
Vormingsonderwijs
De Tandem is een openbare school. Het godsdienst- en levensbeschouwelijk vormingsonderwijs valt niet onder de verantwoordelijkheid van onze school. Toch hebben we deze vakken in de afgelopen jaren facultatief aangeboden. Vanwege een te geringe vraag bieden wij vanaf schooljaar 2023-2024 geen wekelijkse lessen vormingsonderwijs meer aan. Tijdens de klassikale lessen van onze wereldoriëntatiemethode Faqta komen alle kerndoelen toch aan bod.
Wij willen de komende jaren werken aan een stevige basis voor onze leerlingen. Dit betekent dat wij goed onderwijs geven en zorgen dat onze leerlingen de basisvaardigheden goed beheersen. Door duidelijke afspraken rondom gedrag en routines, versterken wij ons leerklimaat en zorgen hiermee voor rust, routine, ritme en regelmaat.
Buitenschoolse opvang
Schoolbesturen zijn, volgens artikel 45 lid 2 van de Wet op het primair onderwijs, verplicht om (aansluiting met) buitenschoolse opvang te organiseren. De opvang kan bestaan uit voor- en/of naschoolse opvang en/of opvang op vrije dagen en tijdens schoolvakanties.
Ons schoolbestuur heeft daartoe een convenant getekend met een aantal kinderopvangorganisaties.
Ouders kiezen
Indien u opvang voor uw kind(eren) behoeft voor of na schooltijd, tijdens studiedagen of schoolvakanties, dan kunt u:
- zelf de keuze maken voor een kinderopvangorganisatie;
- zelf een contract afsluiten met deze opvangaanbieder.
U als ouder bent verantwoordelijk voor het tijdig betalen van de kosten van de opvang. Onder bepaalde voorwaarden kunt u een tegemoetkoming in de kosten krijgen via de belastingdienst. De opvangorganisatie kan u daarover informeren.
Ons schoolbestuur heeft convenanten getekend met de volgende organisaties:
Kinderopvang Humankind
Twentepoort Oost 18C
7609 RG Almelo
Tel: 0546-545070
Email: [email protected]
Internet: https://www.humankind.nl/
Partou kinderopvang BV (voorheen Smallsteps)
Leemhorst 11
7609 LA Almelo
Tel: 0546-825311
Internet: www.partou.nl
Het staat u uiteraard vrij om uw kind aan te melden bij eventuele andere aanbieders van kinderopvang.